The Qlink Siena 150 is a 4 stroke, Scooter bike with a Air cooled 149.60 ccm (9,08 cubic inches) Single cylinder type of engine.
This engine has 8.40 HP (6.1 kW, 9.00 Nm (0,90 kgf-m or 6,57 ft.lbs) @ 5000 RPM and an unconfirmed top speed.
For weekend adventures, the gas tank is a key factor. The Qlink Siena 150 features a 5.29 litres (1,39 gallons) fuel tank, offering excellent fuel economy for your adventures.
Proper upkeep is necessary to maintain your Qlink Siena 150 in peak form. Essential service parts involve oil filters. By using genuine parts, your Siena 150 will keep providing strong performance over many seasons.
Loading products...
If you are searching for Qlink Siena 150 Tyres then you will need to look for the right sizes. On this model the Front Tyre size is 120/70 - 12 and the Rear Tyre size is 120/70 - 12 so before buying a tyre, double check that it is the right size.
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 149.60 ccm (9,08 cubic inches) |
| Power: | 8.40 HP (6.1 kW |
| Torque: | 9.00 Nm (0,90 kgf-m or 6,57 ft.lbs) @ 5000 RPM |
| Compression: | 9.5:1 |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | Air |
| Valves: | N/A |
| Starter: | Electric and kick |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | Automatic |
| Top Speed: | N/A |
| Fuel Capacity: | 5.29 litres (1,39 gallons) |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Scooter |
|---|---|
| Year: | 2008 |
| Weight: | 100.7 kg (220,89 pounds) |
| Length: | N/A |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | Single disc |