The Jialing JH125 7A is a 4 stroke, Custom bike with a Air cooled 124.00 ccm (7,53 cubic inches) Single cylinder type of engine.
This engine has 8.71 HP (6.4 kW and a top speed of 90.0 km/h (55,62 mph)
For longer journeys, the tank size is an essential feature. The Jialing JH125 7A includes a 6.00 litres (1,58 gallons) fuel tank, delivering optimal mileage during your journeys.
Scheduled maintenance is essential to keep your Jialing JH125 7A performing at its best. Frequently replaced components include drive chains. Using quality components, your JH125 7A will sustain dependable operation throughout its lifetime.
Loading products...
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7,53 cubic inches) |
| Power: | 8.71 HP (6.4 kW |
| Torque: | N/A |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | Air |
| Valves: | N/A |
| Starter: | Electric |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | N/A |
| Top Speed: | 90.0 km/h (55,62 mph) |
| Fuel Capacity: | 6.00 litres (1,58 gallons) |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Custom |
|---|---|
| Year: | 2008 |
| Weight: | 130.0 kg (285,17 pounds) |
| Length: | 2160 mm (84,58 inches) |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | Single disc |