The Azel New Soho 125cc is a 4 stroke, Scooter bike with a Air cooled 125.00 ccm (7,59 cubic inches) Single cylinder type of engine. This engine then gets the power to the rear wheel with a Belt driven transmission.
This engine has 10.00 HP (7.3 kW and an unconfirmed top speed.
Preventative care is important to keep your Azel New Soho 125cc running smoothly. Popular maintenance parts include drive chains. With regular servicing, your New Soho 125cc will keep providing excellent performance throughout its lifetime.
Loading products...
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 125.00 ccm (7,59 cubic inches) |
| Power: | 10.00 HP (7.3 kW |
| Torque: | N/A |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | Air |
| Valves: | N/A |
| Starter: | Electric |
| Transmission: | Belt |
|---|---|
| Gearbox: | N/A |
| Top Speed: | N/A |
| Fuel Capacity: | N/A |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Scooter |
|---|---|
| Year: | 2009 |
| Weight: | 119.0 kg (261,09 pounds) |
| Length: | 2010 mm (78,70 inches) |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | Expanding brake (drum brake) |