The Kymco Bet and Win 50 is a 2 stroke, Scooter bike with a Liquid cooled 49.50 ccm (3,00 cubic inches) Single cylinder type of engine.
Routine service is vital for keeping your Kymco Bet and Win 50 performing at its best. Regular replacement items comprise batteries. By using genuine parts, your Bet and Win 50 will continue to deliver dependable operation for years to come.
Loading products...
If you are looking for Kymco Bet and Win 50 Tyres then you will need to look for the right sizes. On this model the Front Tyre size is 120/70 - 12 and the Rear Tyre size is 130/70 - 12 so before going ahead and buying a tyre, double check that it is the right size.
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 49.50 ccm (3,00 cubic inches) |
| Power: | N/A |
| Torque: | 6.00 Nm (0,60 kgf-m or 4,38 ft.lbs) @ 6500 RPM |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 2 |
| Cooling: | Liquid |
| Valves: | N/A |
| Starter: | N/A |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | Automatic |
| Top Speed: | N/A |
| Fuel Capacity: | N/A |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Scooter |
|---|---|
| Year: | 2007 |
| Weight: | 120.0 kg (263,28 pounds) |
| Length: | 1950 mm (76,42 inches) |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | Expanding brake (drum brake) |