The Suzuki GZ Marauder 125 is a 4 stroke, Custom bike with a Air cooled 124.00 ccm (7,53 cubic inches) Single cylinder type of engine.
This engine has 12.00 HP (8,76 kW)) @ 12500 RPM, 8.00 Nm (0,80 kgf-m or 5,87 ft.lbs) @ 7500 RPM and a top speed of 105.0 km/h (64,87 mph)
When out on the road, the fuel system is an important factor. The Suzuki GZ Marauder 125 is fitted with a 14.00 litres (3,68 gallons) fuel tank, giving efficient performance during your journeys.
Routine service is vital to maintain your Suzuki GZ Marauder 125 running smoothly. Regular replacement items comprise drive chains. With regular servicing, your GZ Marauder 125 will sustain great rides for years to come.
Loading products...
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7,53 cubic inches) |
| Power: | 12.00 HP (8,76 kW)) @ 12500 RPM |
| Torque: | 8.00 Nm (0,80 kgf-m or 5,87 ft.lbs) @ 7500 RPM |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | Air |
| Valves: | N/A |
| Starter: | Electric |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | 5 - speed |
| Top Speed: | 105.0 km/h (64,87 mph) |
| Fuel Capacity: | 14.00 litres (3,68 gallons) |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Custom |
|---|---|
| Year: | 2000 |
| Weight: | 123.0 kg (269,84 pounds) |
| Length: | N/A |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | N/A |