The MV Agusta F4 Brutale Serie Oro is a 4 stroke, Naked Bike bike with a 749.40 ccm (45,50 cubic inches) In-line four type of engine.
This engine has 125.00 HP (90,74 kW)) @ 12500 RPM, 77.30 Nm (7,86 kgf-m or 56,72 ft.lbs) @ 10500 RPM and an unconfirmed top speed.
For longer journeys, the gas tank is an important consideration. The MV Agusta F4 Brutale Serie Oro is equipped with a 29.00 litres (7,62 gallons) fuel tank and is controlled by a DOHC fuel delivery system, providing efficient mileage during your journeys.
Routine service is key for ensuring your MV Agusta F4 Brutale Serie Oro in peak form. Regular replacement items consist of clutch plates. By using genuine parts, your F4 Brutale Serie Oro will keep providing great rides throughout its lifetime.
Loading products...
| Type: | In-line four |
|---|---|
| Displacement: | 749.40 ccm (45,50 cubic inches) |
| Power: | 125.00 HP (90,74 kW)) @ 12500 RPM |
| Torque: | 77.30 Nm (7,86 kgf-m or 56,72 ft.lbs) @ 10500 RPM |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | N/A |
| Valves: | N/A |
| Starter: | N/A |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | N/A |
| Top Speed: | N/A |
| Fuel Capacity: | 29.00 litres (7,62 gallons) |
|---|---|
| Fuel Control: | DOHC |
| Type: | Naked Bike |
|---|---|
| Year: | 2003 |
| Weight: | 192.0 kg (421,18 pounds) |
| Length: | N/A |
| Front Brakes: | N/A |
| Rear Brakes: | N/A |