The CF Moto 150 Charm AutoMatic is a 4 stroke, Scooter bike with a Liquid cooled 154.00 ccm (9,35 cubic inches) Single cylinder type of engine.
This engine has 12.00 HP (8.8 kW and an unconfirmed top speed.
For weekend adventures, the gas tank is an important aspect. The CF Moto 150 Charm AutoMatic features a fuel tank and is controlled by a SOHC fuel injection system, delivering optimal fuel economy on the road.
Preventative care is key for ensuring your CF Moto 150 Charm AutoMatic in top condition. Essential service parts include brake pads. By using genuine parts, your 150 Charm AutoMatic will keep providing strong performance for many miles.
Loading products...
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 154.00 ccm (9,35 cubic inches) |
| Power: | 12.00 HP (8.8 kW |
| Torque: | N/A |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | Liquid |
| Valves: | N/A |
| Starter: | N/A |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | Automatic |
| Top Speed: | N/A |
| Fuel Capacity: | N/A |
|---|---|
| Fuel Control: | SOHC |
| Type: | Scooter |
|---|---|
| Year: | 2009 |
| Weight: | 126.0 kg (276,41 pounds) |
| Length: | 2034 mm (79,70 inches) |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | Single disc |